+48 606 711 890

Wszystko zaczęło się w marcu 2020 roku, na początku pandemii COVID-19 w Polsce. Poznaliśmy się przez zupełny przypadek za pośrednictwem Facebooka, szukając zorganizowanego wolontariatu, który pomagał najbardziej zagrożonej wówczas grupie, czyli Seniorom.

A potem wszystko szybko się potoczyło…

Pierwszą wspólną akcją, w jakiej wzięliśmy udział razem z Harcerzami i Centrum Pomocy Społecznej, było dostarczanie potrzebnych rzeczy, m.in. ciepłych posiłków do domów Seniorów. Ta akcja trwała od 23 marca do 3 czerwca 2020 r.

Już w międzyczasie wiedzieliśmy, że na tym się nasze wsparcie nie zakończy i 27 maja 2020 roku powołaliśmy Fundację Pomocy Seniorom i Kresowiakom (PSiK). Zdaliśmy sobie sprawę, że nawet gdy COVID-19 na chwilę ucichł, problemy Seniorów pozostały.

Spotkaliśmy wiele osób, które nie miały na kogo liczyć, były samotne, zdane tylko na siebie, zagubione w dzisiejszych realiach, często schorowane i żyjące w ubóstwie. Nie mogliśmy ich zostawić samych, a dzięki ofiarnej pracy i pomocy naszych Wolontariuszy możliwe było regularne wsparcie.  Dziś Ci Seniorzy to stali Podopieczni Fundacji, a z każdym spotkaniem stają się nam coraz bliżsi, prawie jak rodzina, jak własna Babcia lub Dziadek.

Główną ideą przyświecającą naszym codziennym działaniom jest „Pomagać, a nie wyręczać”. Dlatego przede wszystkim staramy się aktywizować naszych Podopiecznych do działań i zmian, wskazywać kierunek, podawać pomocną dłoń. Jesteśmy obok, aby wspierać, ale nie robić wszystkiego za nich. Z ogromną dumą i radością patrzymy na osoby, które na naszych oczach przechodzą niesamowite metamorfozy. To nas najbardziej motywuje do dalszych działań!

Nasze największe marzenie?

Stworzenie najpiękniejszego Domu Spokojnej Starości na świecie. Miejsca, w którym Seniorzy ostatnie lata życia spędzą otoczeni rozmową, wsparciem, przyjaźnią, a może nawet miłością, ale przede wszystkim profesjonalną opieką na najwyższym poziomie. Miejsca przystępnego cenowo dla każdego, bo z możliwością dofinansowania ze strony Państwa.